مجله اینترنتی Satio3 - سایپا از موتور ملی ۳ سیلندر یورو ۶ رونمایی کرد

Galaxy Tab A
درامد سامسونگ برای اولین‌بار از اپل بیشتر می‌شود
0 یزد چرا به عنوان میراث جهانی یونسکو انتخاب شد؟
0 یزد چرا به عنوان میراث جهانی یونسکو انتخاب شد؟
عنوان عکس
عنوان
عنوان عکس
عنوان
عنوان عکس
عنوان

سایپا از موتور ملی ۳ سیلندر یورو ۶ رونمایی کرد

دسته: خودرو، تاریخ ارسال: دوشنبه 2 مرداد 1396
سایپا از موتور ملی ۳ سیلندر یورو ۶ رونمایی کرد

برخلاف تصورات قبلی بسیاری از ما، احتمالا امسال سال خوبی برای حوزه داخلی خودروسازی ما باشد. شنیدن خبر امضای تفاهم‌نامه‌ی ایران‌خودرو برای طراحی و ساخت خودروهای جدید، تولید اولین خودروی الکتریکی ملی و رونمایی از نخستین موتور ملی ۳ سیلندر یورو ۶ سایپا نشان از ورق خوردن فصل جدیدی در صنعت خودروسازی ایران باشد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، بیش از یک سال است که یک شرکت ایرانی با مرکز تحقیقات ABL اتریش و حمایت و همکاری وزارت، صنعت، معدن و تجارت و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای طراحی و آماده‌سازی نمونه‌ی آزمایشی این پیشرانه اقدام کرده‌اند. هم‌چنین در این گزارش آمده که کارخانه تولید انبوه این موتور در قزوین درحال ساخت است که تا ۲ سال آینده به تولید می‌رسد.

به گزارش سایت خودروکار، مدیرعامل گروه سایپا گفت: استاندارد سوخت این موتور با پایه یورو ۵ است و استانداردهای سال ۱۳۹۸ کشور را پاس خواهد کرد و توانایی توسعه یافتگی به استاندارد سوخت یورو ۶ را دارد و امید است در مدت زمان کوتاهی به تولید انبوه برسد و می‌تواند در محصولات تولیدی سال ۱۴۰۰ به بعد نیز نصب شود. او با بیان اینکه مصرف سوخت این موتور ۵٫۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر پیمایش است، یادآور شد: این موتور در محصولاتی نصب خواهد شد که استانداردهای ۸۲ گانه را پاس خواهند کرد و برنامه‌ای برای استفاده از این موتور در محصولات قدیمی وجود ندارد.

مدیرعامل گروه سایپا در رابطه با پراید خاطرنشان کرد: گروه سایپا علاقمند به خروج پراید از چرخه تولید خود است و در حال حاضر به دنبال معرفی جایگزین‌های پراید بوده و دغدغه فعلی سایپا بر آن است که بررسی‌ها نشان از آن دارد که اقتصاد عموم جامعه و به خصوص اقشار کم درآمد به محصول پراید وابسته است. برنامه ریزی‌ها بر آن است تا خروج پراید از چرخه تولید آسیبی به اقشار کم درآمد وارد نکند.

با این که همه‌ی ما علاقمند هستیم تا پراید، خودرویی که بیش از ۳۰ سال پیش طراحی و تولید شده از خط تولید کنار برود اما باید جایگزینی مناسب با قیمتی کم‌تر یا حداقل یکسان به روی خط تولید برود. پیش از این در مورد رنو کویید گفته شده بود که این کراس‌اور کوچک شهری با موتور ضعیف‌تر، حدود ۱٫۵ برابر پراید است که از نظر قیمتی نمی‌توانستیم آن را جایگزین مناسب پراید درنظر بگیریم.

شما آینده‌ی موتورهای ۳ سیلندر یورو ۶ سایپا، توقف تولید پراید و تولید مدل الکتریکی تیبا را چه‌طور می‌بینید؟

ادامه مطلب

بخش نظرات این مطلب

ما در شبکه های اجتماعی :

جستجو

امکانات جانبی

خودرو قسمتی درباره وب سایت شما www.Yourweb.ir
موبایل وتبلت قسمتی درباره وب سایت شما www.Yourweb.ir
نرم افزار قسمتی درباره وب سایت شما www.Yourweb.ir
کامپیوتر قسمتی درباره وب سایت شما www.Yourweb.ir
نرم افزارهای مورد نیاز
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic